Jesteś tutaj: Start

Zwycięstwo Oli Grzywacz w Pucharze Świata Kickboxingu w Budapeszcie, 18-21.05.2017

Rewelacyjna wiadomość napłynęła z Budapesztu gdzie Aleksandra Grzywacz z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do, odniosła swój największy życiowy sukces zdobywając złoty medal w walkach light contact.

W dniach 18-21 maja w stolicy Węgier odbył się Puchar Świata Kickboxingu. Na starcie posiadającej najwyższą kategorię „A” organizacji WAKO ( World Association of Kickboxing Organizations) imprezie wystąpiło ponad 2500 zawodników z 38 krajów, reprezentujących prawie 250 klubów. Rywalizacja odbywała się na dwóch halach sportowych: oddzielnie formuły ringowe i planszowe.
Doskonale spisała się jedyna reprezentantka klubu Centrum na tych zawodach Aleksandra Grzywacz. Debiutująca na Pucharze Świata Ola zwyciężyła w kategorii -50kg light contact juniorek, zdobywając złoty medal i oryginalną statuetkę. W walce półfinałowej pokonała niejednogłośnie 2:1 zeszłoroczną tryumfatorkę Stelę Levicką ze Słowacji. W finale zaś po bardzo zaciętym pojedynku zwyciężyła stosunkiem głosów jeden do dwóch remisów reprezentantkę Chorwacji Marę Vicelję.
To największy sportowy sukces Oli i jedno z największych osiągnięć w historii międzynarodowych startów Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki.
Wyjazd Oli na Puchar Świata odbył się dzięki uprzejmość trenera Klubu Sportowego Beniaminek 03 Starogard Gdański – Tomasza Janowicza oraz taty czołowej zawodniczki Klary Piętak.