Jesteś tutaj: Start

Pięć tytułów Mistrza Polski na Drużynowych Mistrzostwach Polski Taekwon-do, Zawiercie, 23.04.2017

Zawodnicy pionkowskiego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do wypadają bardzo dobrze w rywalizacji sportowej, zdobywając wiele medali i tytułów mistrzowskich. Zdarzają się jednak starty wyjątkowo udane. I tak właśnie było podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Taekwon-do, które odbyły się w niedzielę 23 kwietnia w Zawierciu. Sześć drużyn, reprezentujących powiat radomski wywalczyło pięć tytułów mistrzowskich i jeden wicemistrzowski.
Walki drużynowe są bardzo pasjonujące. Ich ciągły charakter i dynamika dostarczają niepowtarzalnych emocji, nikt nie odpuszcza do samego końca, a wynik często jest trudny do przewidzenia.
Tegoroczna edycja mistrzostw przyciągnęła na start rekordową liczbę 368 uczestników z 13 klubów. Zawodnicy rywalizowali w 3 formułach:
- walki semi contact „tag team” – trzyosobowe zespoły na dystansie 4-5 minut, zawodnicy zmieniają się po komendzie stop w dowolnej chwili i kolejności,
- walki light contact „double match” – dwuosobowe drużyny na dystansie 4 minut, zawodnicy zmieniają się po komendzie stop w dowolnej chwili,
- walki light contact drużynowe – pięcioosobowe ekipy, zawodnicy toczą regularne walki w wyznaczonych kategoriach otrzymując punkty za zwycięstwo. Suma punktów wskazuje wygraną drużynę.
Odbyły się również konkurencje walk drużynowych dzieci soft stick i technik szybkościowych.
W grupie kadetów wygraliśmy wszystko, co mogliśmy, trzy na cztery rozgrywane kategorie. Nasi zawodnicy bardzo dobrze współpracowali ze sobą, uzupełniając się nawzajem, chociaż początki były trochę „bojaźliwe”, gdyż nie czuli się oni optymalnie w regulaminowych kategoriach, gdzie na ogół ustępowali rywalom warunkami fizycznymi.
Największą niespodziankę sprawiły nasze obiecujące młodziczki, które wygrały kategorię walk tag team +145cm. W kategorii juniorek Ola Grzywacz wystąpiła w drużynie mieszanej z Martyną Woch z TSD Ronin i dziewczyny po ciężkim boju wywalczyły złoty medal w walkach light contact double match. Seniorzy po wygranych eliminacjach, dosyć pechowo przegrali po dogrywce walkę o wejście do finału i niestety przegrali też walkę o brązowy medal, kończąc rywalizację poza podium ale walczyli nadspodziewanie dobrze.
Szczegółowe wyniki:
Partryk Banaszek, Jakub Grzywacz, Kacper Trzos - złoto tag team semi contact kadetów,
Patryk Banaszek, Jakub Płachta - złoto double match kadeci +60kg,
Jakub Grzywacz, Kacper Trzos - złoto double match kadeci -60 kg,
Ola Grzywacz, Martyna Woch (TSD Ronin Stanisławów) - double match juniorki -50kg,
Wiktoria Rutkowska, Alicja Wiszniowska, Milena Prokop - złoto tag team semi contact młodziczek +145cm, srebro techniki szybkościowe
Michał Borkowski, Grzegorz Amanowicz, Szymon Grabowski - tag team semi contact seniorzy 4 miejsce.
Udział ekipy w mistrzostwach został sfinansowany ze środków powiatu radomskiego, w ramach realizacji zadania publicznego: Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w 2017 roku.

Warto podkreślić, że podczas tych zawodów każda drużyna oprócz przynależności klubowej posługiwała się nazwą własną. Wszystkie drużyny klubu Tang Soo Do Pionki, z wyjątkiem drużyny mieszanej, wystąpiły pod nazwą „Powiat Radomski” z kolejną liczbą porządkową od 1 do 5.