Jesteś tutaj: Start

Otwarty Puchar Warmii i Mazur w Taekwondo, Olsztynek 18.02.2017

 
Bardzo dobrze rozpoczęli ten rok zawodnicy Klubu Sportowego Centrum tang Soo Do. Podczas Otwartego Pucharu Polski Północnej Taekwondo, który odbył się 18 lutego w Olsztynku, wywalczyli 24 medale: 9 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych.
Tegoroczne zawody były silniej obsadzone niż poprzednia edycja, wystąpiło ponad dwustu trzydziestu uczestników z 18 klubów taekwondo, kickboxingu, karate i tangsoodo.
Zawodnicy rywalizowali w walkach i konkurencjach technicznych zgodnie z regulaminem Polskiej Unii Taekwon-do.
To były bardzo trudne zawody. Aby zapewnić odpowiednie obłożenie poszczególnych konkurencji organizatorzy w wielu przypadkach łączyli sąsiednie kategorie, dopuszczając do znaczących dysproporcji wzrostowo-wagowych.
Z naszej ekipy najlepiej wypadł, debiutujący w kategorii seniorów Michał Borkowski, który wywalczył dwa złote medale w obu formułach walki oraz srebrny medal w formach otwartych. Dzięki tym osiągnięciom Michał wywalczył tytuł najlepszego zawodnika imprezy.
Również dwa złote medale i srebrny zdobyła Wiktoria Rutkowska. Trzy medale w kategorii młodziczek zdobyła też inna z naszych rokujących zawodniczek Alicja Wiszniowska. Obie koleżanki klubowe zdominowały rywalizację walk semi contact młodziczek spotykając się, podobnie jak na ostatnim turnieju w Wołominie, w finale. Tym razem wygrała Wiktoria.
Po raz kolejny bardzo wysoką formę zaprezentował kadet Kuba Grzywacz, który po dosyć zaciętych walkach semi contact pokonał trzech bardzo wysoko notowanych przeciwników.
Swoje pierwsze złote medale na imprezie tak wysokiej rangi wywalczyli: kadetka Oliwia Pańczak i senior Łukasz Maciąg. Zdobywając złoty medal w walkach light contact przypomniał też o sobie Piotr Olszewski, który w finale pokonał o 10 kg cięższego przeciwnika.
Pozostali zawodnicy, szczególnie seniorzy, również pokazali się z bardzo dobrej strony w efekcie czego nasza zaledwie trzynastoosobowa reprezentacja stanęła na najniższym stopniu podium w rywalizacji drużynowej, nieznacznie ulegając o wiele liczniejszym ekipom.
Zawodnicy klubu turniej w Olsztynku potraktowali jako bezpośrednie przygotowanie do reprezentowania powiatu radomskiego w zbliżających się mistrzostwach Polski i przystąpili do niego niemalże z marszu, gdyż w ostatnim czasie większość treningów było prowadzonych pod kątem przygotowań do egzaminu na stopnie szkoleniowe. Ze względu na okres ferii zimowych niektórzy przebywali w tym czasie na wypoczynku zimowym.
Udział w zawodach został sfinansowany ze środków Powiatu Radomskiego, w ramach realizacji zadania publicznego: Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w 2017 roku.
Szczegółowe wyniki:
SENIORZY
Michał Borkowski 1m semi contact, 1 m light contact, 2 m formy otwarte
Piotr Olszewski 1m light contact, 2 miejsce semi contact
Łukasz Maciąg 1m semi contact, 3m formy otwarte
Szymon Grabowski 1m light contact
Grzegorz Amanowicz 2m light contact, 3m semi contact
KADECI
Jakub Grzywacz 1m semi contact, 2m light contact, 2m formy otwarte
Oliwia Pańczak 1m semi contact, 2 miejsce light contact, 3m formy otwarte
Zuzanna Maj 3m semi contact, 3m light contact
Jakub Płachta udział
MŁODZICY
Wiktoria Rutkowska 1m semi contact, 1m formy otwarte, 2m techniki szybkościowe
Alicja Wiszniowska 2m semi contact, 2m formy otwarte, 3m techniki szybkościowe
Oskar Amanowicz udział
DZIECI

Anastazja Wiszniowska udział 

W górę

Copyright © Tang Soo Do Pionki 2017

Template modifications by Maciej Sułek
Orginal template by Joomla 2.5 Templates & Glukometr.