Jesteś tutaj: Start

Taekwondo Polish Open Cup - Opole 19-20.11.2016

 
W dniach 19-20 listopada w Opolu odbył się turniej Taekwondo Polish Open Cup. Tegoroczne zawody miały bardzo silną międzynarodową obsadę. Oprócz czołowych zawodników Polskiej Unii Taekwondo na matach Centrum Wystawienniczo-Kongresowego wystąpili zawodnicy z Rosji, Ukrainy, Mołdawii, Czech i Irlandii, w sumie 520 uczestników. W tym wymagającym gronie bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy pionkowskiego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do, którzy zdobyli w sumie 13 medali: 5 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe.
W pierwszym dniu turnieju wystąpiła czwórka młodzików. Najlepszy wynik osiągnął Kuba Płachta, który wywalczył dwa złote medale. Pierwszy zdobył w walkach, mimo, że rozpoczął rywalizację trochę bez wiary w swoją aktualną formę. Każda następna z czterech walk była jednak coraz lepsza i zwycięstwo Kuby jest jak najbardziej zasłużone. Drugi złoty medal  zdobył w konkursie technik specjalnych, gdzie znakomicie wywiązał się z roli faworyta.
Wiktoria Rutkowska po raz kolejny udowodniła swoją klasę w konkursie form otwartych. W licznym międzynarodowym gronie sięgnęła po srebrny medal. W walkach Wiktoria również zaprezentowała się bardzo dobrze, zdobywając brązowy medal. Pojedynek półfinałowy przegrała zaledwie jednym punktem po dogrywce. Ewidentnie forma idzie w górę...
Alicja Wiszniowska, która  kilka tygodni temu rewelacyjnie spisała się w Ostródzie tym razem wywalczyła srebrny medal w konkursie technik specjalnych. Tutaj, wraz z jedną z rywalek, uzyskała najlepszy wynik. Ale ponieważ jej przeciwniczka była nieznacznie niższa, zgodnie z regulaminem Ali przypadł srebrny medal. W walkach nasza najmłodsza zawodniczka doszła do ćwierćfinału, gdzie dosyć nieszczęśliwie przegrała z zawodniczką z Czech.
O braku szczęścia może mówić Oskar Amanowicz, który w pierwszej walce trafił na bardzo silnego zawodnika ukraińskiego, późniejszego zwycięzcę kategorii i mimo ambitnej postawy uległ zaledwie dwoma punktami.
W drugim dniu rywalizowali starsi zawodnicy. Najlepiej zaprezentowali się nasi kadeci, którzy zdominowali walki semi contact najliczniejszej kategorii -170cm, w której wystąpiło 24 zawodników. Patryk Banaszek stanął na najwyższym stopniu podium a Kuba Grzywacz o stopień niżej. Przez chwilę zanosiło się na to, że nasi zawodnicy "obstawią" całe podium ale rewelacyjnie spisujący się debiutant Kacper Trzos nieznacznie uległ w trzeciej walce, która decydowała o wejściu do strefy medalowej.
Klasą dla siebie był 
Patryk Banaszek, który walczył z dużym spokojem i dojrzałością. Potrafił realizować założenia taktyczne ale także "dokładał" coś od siebie. Bardzo dobry dzień miał też Kuba Grzywacz, który pozostawił w pokonanym polu bardzo wartościowych zawodników i jako jedyny z naszej ekipy sięgnął po złoty medal w walkach light contact.
Naszą specjalnością stają się konkursy form otwartych - międzystylowych. Doskonałe występy zanotowali 
Patryk Banaszek - złoto kadetów, Ola Grzywacz - srebro juniorów i Wiktoria Rutkowska - srebro młodzików, którzy poradzili sobie z zawsze silnymi zawodnikami z Mołdawii, Rosji czy Ukrainy. Ciekawostką jest fakt, że każdy z naszych medalistów wykonywał formę Chil Sung Il Ro ...
Cieszą wszystkie zdobycze medalowe ale uznanie należy się także tym, którzy nie stanęli na podium, gdyż było naprawdę ciężko. Niestety nie obyło się bez kontuzji, które uniemożliwiły wywalczenie medali w walkach light contact seniorowi Piotrowi Olszewskiemu i Patrykowi Banaszkowi- niemalże pewniakowi w walkach kadetów -60kg.

Szczegółowe wyniki:
SENIORZY
Szymon Grabowski - brąz semi contact -185cm
Piotrek Olszewski - udział
JUNIORZY
Ola Grzywacz - srebro formy otwarte
KADECI
Patryk Banaszek - złoto semi contact -170cm, złoto formy otwarte
Kuba Grzywacz - złoto light contact - 48kg, srebro semi -170cm
Oliwia Pańczak - brąz semi -155cm, brąz light contact -43kg
Zuzia MajKacper Trzos - udział
MŁODZICY
Kuba Płachta - złoto semi +155cm, techniki specjalne +155cm
Wiktoria Rutkowska - srebro formy otwarte, brąz semi -150cm
Alicja Wiszniowska - srebro techniki specjalne -150cm
Oskar Amanowicz – udział
Udział zawodników w zawodach odbył się w ramach realizacji zadania publicznego: „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo z terenu Gminy Miasto Pionki”.
Przygotowania do startu w Opolu realizowano w ramach ogólnopolskiego programu „Klub” finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
 

W górę

Copyright © Tang Soo Do Pionki 2017

Template modifications by Maciej Sułek
Orginal template by Joomla 2.5 Templates & Glukometr.