Jesteś tutaj: Start

Patryk Banaszek i Artur Kozłowski mistrzami świata taekwondo. Michał Borkowski z brązowym medalem.


 
Wspaniała wiadomość napłynęła z Birmingham, gdzie w dniach16-17 lipca 2016 r odbyły się Mistrzostwa Świata Taekwon-do International. Zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki: Patryk Banaszek i Artur Kozłowski wywalczyli tytuły mistrzów świata, zaś Michał Borkowski wywalczył brązowy medal. Ponadto Patryk Banaszek występując w drużynie Polskiej Unii Taekwondo zdobył brązowy medal w walkach tag team.
To była największa impreza, w której kiedykolwiek brali udział nasi zawodnicy. Według organizatorów przez dwa dni na 30 matach rywalizowało 3720 uczestników z całego świata ze wszystkich grup wiekowych.
Najlepiej wypadł Patryk Banaszek, który wystąpił w walkach point stop (semi contact) juniorów (odpowiednik naszych kadetów) w kategorii open +152cm. Większą część z czterech walk przyszło mu stoczyć z zawodnikami znacznie wyższymi od siebie.
Mimo to Patryk walczył z dużą pewnością siebie, od początku budował przewagę stosując naprzemiennie wysokie, czytelne dla sędziów, techniki ręczne pointfighting i skuteczne techniki nożne na głowę. Równocześnie był bardzo uważny w obronie i w całym turnieju stracił zaledwie kilka punktów. Tym sposobem Patryk odniósł swój największy życiowy sukces, na który pracował przez 5 lat.
Dodatkowo, wraz z kolegami z Polskiej Unii Taekwondo zdobył brązowy medal w walkach drużynowych juniorów tag team.
Drugi tytuł mistrzowski dla naszego klubu wywalczył w walkach point stop seniorów Artur Kozłowski. Ostatnie dwa tygodnie przed mistrzostwami Artur spędził w Anglii i z konieczności musiał przygotowywać się indywidualnie. Dlatego też, odwrotnie niż Patryk, rozpoczynał walkę zachowawczo, zmuszając rywala do aktywności. Gdy był już zorientowany w możliwościach przeciwnika natychmiast przejmował inicjatywę i prezentował „swój” poziom, do jakiego przyzwyczaił nas w końcówce niezwykle udanego sezonu.
Najtrudniejsze zadanie miał Michał Borkowski, który mimo, że jest jeszcze juniorem, tutaj musiał walczyć w kategorii czarnych pasów seniorów.
Po dwóch zaciętych wygranych walkach z rosłymi rywalami, w półfinale trafił na legendarnego zawodnika brytyjskiego Warrena Vice’a , 19-krotnego mistrza świata, posiadacza stopnia mistrzowskiego V Dan.
Michał nie wiedząc naprzeciwko kogo stoi, zlekceważył trochę znacznie niższego od siebie przeciwnika i już po pierwszej akcji leżał na macie po błyskawicznej technice obrotowej na głowę. Mimo, że nasz zawodnik bardzo szybko się pozbierał i nawiązał bardzo wyrównaną walkę z utytułowanym championem, to jednak nie był w stanie nadrobić straconych punktów.
Brązowy medal w kategorii czarnych pasów jest bardzo dużym sukcesem Michała, chyba największym w jego karierze.
 
Szczegółowe wyniki:
Patryk Banaszek – 1 place junior boys red heavy
Patryk Banaszek – 3 place tag team junior
Artur Kozłowski – 1 place mens green welter
Michał Borkowski – 3 place mens black heavy point stop
 
Wyjazd na mistrzostwa świata nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego, którego udzielili: Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek i Burmistrz Miasta Pionki Romuald Zawodnik.

Zawodnicy i zarząd klubu dziękują za okazaną pomoc. 

W górę

Copyright © Tang Soo Do Pionki 2017

Template modifications by Maciej Sułek
Orginal template by Joomla 2.5 Templates & Glukometr.