Jesteś tutaj: Start

Powołania do Kadry Narodowej Kickboxingu

 
Dla Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki obecny sezon startowy jest wyjątkowo udany. Rewelacyjna postawa zawodników podczas imprez najwyższej rangi sprawiła, że aż pięcioro z nich otrzymało powołania do Kadry Polski Kickboxingu.
W miesiącu czerwcu trenerzy poszczególnych kadr Polskiego Związku Kickboxingu we wszystkich formułach walki dokonali selekcji, wybierając najlepszych zawodników tworząc Kadrę Narodową. Największy wpływ na ich decyzję miały wyniki rywalizacji podczas mistrzostw Polski ale także ewentualne sukcesy międzynarodowe.
Z naszego klubu powołania otrzymali:
Artur Kozłowski – seniorzy pointfighting
Aleksandra Grzywacz – juniorki pointfighting i light contact
Michał Borkowski – juniorzy pointfighting
Patryk Banaszek – kadeci starsi pointfighting
Jakub Grzywacz – kadeci starsi pointfighting
Po raz pierwszy, za sprawą Artura Kozłowskiego, doczekaliśmy się reprezentanta Polski w kadrze seniorów.
Również po raz pierwszy zawodnik a właściwie zawodniczka naszego klubu, Ola Grzywacz została powołana do kadry Polski w formule ciągłej – light contact juniorów. Ola została też członkiem kadry pointfighting.
Michał Borkowski i Patryk Banaszek po raz trzeci z rzędu znaleźli się w kadrze pointfighting. Dodatkowo Patryk pozostaje w kręgu zainteresowania trenerki kadry kadetów light contact, ostateczna decyzja będzie uzależniona od postawy na najbliższych konsultacjach.
Kuba Grzywacz utracił miejsce w kadrze light contact ale został powołany do kadry pointfighting.
Okres wakacyjny dla kadrowiczów kickboxingu będzie bardzo pracowity, czekają ich konsultacje i zgrupowania a także treningi indywidualne w klubie. Punktem kulminacyjnym tych przygotowań będą Mistrzostwa Świata Kickboxingu WAKO w Dublinie, Irlandia, gdzie pojadą najlepsi z najlepszych.
W połowie lipca czwórka zawodników: Paulina Banaszek, Artur Kozłowski, Michał Borkowski i Patryk Banaszek wystartuje w Mistrzostwach Świata Taekwondo International w Birmingham, Wielka Brytania.
Wyjazd zostanie wsparty finansowo przez Burmistrza Miasta Pionki i Wójta Gminy Pionki.

W górę

Copyright © Tang Soo Do Pionki 2017

Template modifications by Maciej Sułek
Orginal template by Joomla 2.5 Templates & Glukometr.