Jesteś tutaj: Start

Mistrzostwa Polski Seniorów w Kickboxingu Pointfighting i Light contact, Kurzętnik 21-22.05.2016W dniach 20-22 maja w miejscowości Kurzętnik odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Kickboxingu Light contact i Pointfighting, w których wystartowało 140 zawodników z 35 klubów. Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do reprezentowała dwójka zawodników Artur Kozłowski i Agnieszka Woźniak, którzy wywalczyli dwa medale w walkach pointfighting: srebrny i brązowy.
Szczególnie imponująco zaprezentował się Artur Kozłowski, który debiutował w kategorii seniorów. Artur występujący w kategorii -69kg walczył bardzo efektownie, bez kompleksów, stosując różnorodne kombinacje techniczne i w pełni wykorzystując swoje predyspozycje szybkościowe. Przegrał dopiero w finale z Bartoszem Baczyńskim, obecnie najlepszym i niepokonanym zawodnikiem pointfightingu w Polsce, który od niedawna sprawuje równocześnie funkcję trenera kadry narodowej seniorów. Artur zaprezentował się na tyle dobrze, nie tylko, że wywalczył tytuł wicemistrza kraju ale otrzymał powołanie do kadry Polski seniorów pointfighting i zaproszenie do najbliższej edycji Pointfighting Elite Cup, elitarnego turnieju, gdzie najlepsi zawodnicy pointfightingu w Polsce rywalizują, bez podziału na kategorie wagowe.
Brązowy medal w kategorii -60kg seniorek wywalczyła Agnieszka Woźniak. W walce o wejście do finału przegrała z faworyzowaną zawodniczką, znaną ze startów w taekwondo. Popularna Aga nie obroniła tytułu mistrzowskiego sprzed roku ale wtedy walczyła w kategorii o 10kg wyższej. Nie bez znaczenia był też fakt, że bezpośrednio przed zawodami zdawała egzaminy maturalne, co znacząco utrudniło przygotowania do mistrzostw.
Tak czy inaczej był to udany start naszej dwójki seniorów, który zakończył serię imprez mistrzowskich.
 
Tegoroczny bilans osiągnięć zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do  w mistrzostwach Polski jest imponujący:
Kickboxing:
6 tytułów mistrzów Polski
5 tytułów wicemistrzów Polski
1 brązowy medal
Taekwondo:
10 tytułów mistrzów Polski indywidualnie
12 tytułów wicemistrzów Polski
5 brązowych medali
Taekwondo drużynowo:
4 tytuły mistrzów Polski
 
Najwięcej tytułów mistrzowskich zgromadzili Patryk Banaszek - 6 (kadeci starsi) i Michał Borkowski – 4 (juniorzy).
 
Obecnie trenerzy kadry narodowej Polskiego Związku Kickboxingu są w trakcie kompletowania składów w poszczególnych grupach wiekowych i formułach. Już teraz możemy powiedzieć, że oprócz wspomnianego wyżej Artura Kozłowskiego (seniorzy) powołania do kadry narodowej pointfightingu kadetów starszych otrzymali: Patryk Banaszek i Kuba Grzywacz.
 

Udział zawodników w mistrzostwach Polski w Kurzętniku został dofinansowany przez Burmistrza Miasta Pionki w ramach zadania „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo”. 

W górę

Copyright © Tang Soo Do Pionki 2017

Template modifications by Maciej Sułek
Orginal template by Joomla 2.5 Templates & Glukometr.